Криза не привід економити на якості

переконаний генеральний директор ПБГ «Ковальська» Сергій Пилипенко

Промислово-будівельна група «Ковальська» – один з лідерів українського будівельного ринку. Група щорічно нарощує обсяги випуску бетонних сумішей та залізобетонних виробів, застосовуючи все більш прогресивні технології у їх виробництві. Проте з кожним роком конкурувати на ринку стає складніше. Головним чином тому, що не всі учасники ринку працюють чесно. «Проблема ринку, з якою ми зіткнулися в останні роки, полягає в тому, що з’явилася маса виробників, які працюють поза правовим полем», – говорить Сергій Пилипенко.

Проблема і рішення

У середині 2000 років, коли відбувався активний ріст будівельного ринку, попит на будматеріали був незмінно високим. При цьому замовники будівництва, обираючи постачальника, цікавилися не тільки ціною і можливістю стабільних поставок. На одне з перших місць вони ставили якість продукції. Однак, криза 2008 року внесла свої корективи у ті критерії, якими сьогодні керуються забудовники під час вибору постачальників. Більшість учасників ринку почали віддавати перевагу ціні, нехтуючи якістю. Такий підхід породив засилля «сірих» виробників будматеріалів, зокрема, і бетонних сумішей. Адже для того щоб виготовляти бетон у нашій країні, ніякі спеціальні ліцензії не потрібні. Цим і користуються нечисті на руку виробники, маючи можливість використовувати неякісну сировину, порушувати рецептуру і видавати бетон низького класу за більш якісний.

З таким обманом часто зіштовхується не лише ПБГ «Ковальська», але й інші потужні виробники. Неодноразово до компанії зверталися забудовники, які купили нібито бетон «від Ковальської» і залишилися незадоволені його якістю. Однак перевірки свідчили, що зазначені партії бетонних сумішей компанією ніколи не виготовлялися і не постачалися. Через виникнення такої проблеми, Група «Ковальська» розробила і впровадила систему веб-контроль бетону, який вона виготовляє. На спеціальному інтернет-ресурсі будь-який замовник бетонних сумішей виробництва ТМ «Бетон від Ковальської» може за унікальним кодом оперативно перевірити, чи дійсно йому привезли бетонну суміш від відомого виробника, який обсяг продукції і якої саме марки відвантажений товар.

Ціна якість відповідальність

За словами генерального директора, якісний бетон не може коштувати нижче визначеного цінового рівня. Ціна такого бетону залежить від багатьох складових. Головна з них – вартість якісної сировини. Крім того, на виробництвах компанії постійно працює система контролю якості, сертифікована згідно з європейським стандартом ISO:9001. При цьому відбувається перевірка як вхідної сировини, так і кінцевого продукту, а також здійснюється оперативний контроль на всіх стадіях виробництва. Це дозволяє ПБГ «Ковальська» гарантувати якість свого бетону.

 

«Ми мали справу навіть з такими випадками, коли у виробництві бетону деякі компанії використовували щебінь із підвищеним рівнем радіоактивності, –  зазначає Пилипенко. –  Те ж саме і з цементом: найчастіше його якість низька, оскільки в ньому міститься велика кількість шлаку. Така сировина коштує дешевше, а отже собівартість бетону буде нижчою, можна буде більше заробити. Проте ніхто не говорить покупцеві, що такий бетон має удвічі менші характеристики міцності, активності і так далі. Усе це впливає на міцність конструкції, в якій він використовується. А це вже не тільки збитки забудовника, а й загроза безпеки людей, які будуть цими спорудами користуватися».

 

Довіряй але перевіряй

Визначити якість бетонної суміші на око практично неможливо. Саме це дозволяє шахраям обманювати споживача: доки бетон заллють, доки він набере міцності – багато води витече. Крім того, щоб пред’явити претензію за поставку неякісного матеріалу, потрібно як мінімум мати документи, що підтверджують покупку: квитанцію про оплату, товарно-транспортну накладну і паспорт якості. Потім за свої кошти доведеться провести експертизу готової будівлі. Не кожен забудовник зважиться на таку тривалу і дорогу процедуру.

Найчастіше головними клієнтами шахраїв стають дрібні будівництва – котеджні містечка, таунхауси, приватні забудови. По-перше, саме цей сегмент будівельного ринку через невеликі об’єми найбільш чутливий до вартості матеріалів. По-друге, рівень контролю з боку замовника будівництва тут найчастіше нижчий, ніж у великих компаніях. Це дозволяє підряднику, у свою чергу, теж заощадити і «заробити», вступивши у змову із недобросовісним виробником чи постачальником. Контролювати якість продукції, що постачається, замовник, як правило, не в змозі – доводиться вірити на слово. Єдиний спосіб для забудовника захистити себе від обману – контролювати постачання продукції. Один із способів такої перевірки і пропонує Група «Ковальська».

Перевірка в один клік

Фахівці компанії розробили спеціальний сервіс, що дозволяє перевірити якість бетонної суміші відразу на момент поставки. Для цього досить зайти на інтернет-сайт control.kovalska.com і ввести унікальний код, вказаний на товарно-транспортній накладній, отриманій від постачальника. За цим кодом ресурс відразу ж видасть об’єм, клас бетону і назву підприємства, на якому здійнувалося відвантаження. Таким чином, замовник може в онлайн-режимі переконатися в тому, що йому привезли саме ту продукцію, за яку він заплатив.

 

«Ми впевнені, що наш новий сервіс буде затребуваний клієнтами – принаймні тими, хто піклується про якість і звик нести відповідальність за результати своєї роботи, – говорить Пилипенко. – Ми самі дотримуємося саме цих принципів, і здійснюємо свій внесок у те, щоб український ринок будівництва і виробництва будматеріалів з кожним роком ставав все більш цивілізованим».